streda 10. júna 2015

Čučoriedkovo-vločkové chrumkavé koláčiky
Tieto čučoriedkové chrumkavé koláčiky sú perfektným zdravým dezertom, ktorý si môžete pripraviť za pár minút. Sú naozaj jednoduché na prípravu, nepotrebujete mixér a nezašpiníte pri nich ani veľa riadu. A hlavne sú naozaj chutné...šťavnaté a chrumkavé:-)
Ingrediencie:
Na vrchnú a spodnú vrstvu:
150 g špaldovej múky (celozrnnej alebo obyčajnej)
100 g masla
100 g celozrnných vločiek
80 g brezového alebo hnedého cukru 
Štipka soli
½ ČL prášku do pečiva
1 vajce
Hrsť mandlí alebo mandľových lupienkov
Na čučoriedkovú plnku:
200 g mrazených alebo čerstvých čučoriedok
2 PL citrónovej šťavy
1 ČL solamylu alebo maizeny
Postup:
Čučoriedková plnka: Do menšieho hrnca dáme čučoriedky s 1 ½ PL cukru a 2 PL citrónovej šťavy. Chvíľu povaríme, aby čučoriedky pustili trochu ,,šťavu“. Pridáme 1 ČL solamylu rozmiešanú v troške vody. Chvíľu povaríme...ak nám to moc zhustne pridáme ešte trochu vody.
Vrchná a spodná vrstva: V mise si zmiešame celozrnné vločky, múku, prášok do pečiva, štipku soli a cukor. Pridáme na kocky nakrájané maslo a prstami spolu vypracujeme na ,,mrveničku“. Tú rozdelíme na polovice. Do jednej polovice primiešame celé vajce, to bude spodná vrstva a do druhej dáme mandľové lupienky alebo nasekané celé mandle, to bude vrchná vrstva.
Štvorcovú zapekaciu misku o rozmeroch 20X20 cm vyložíme papierom na pečenie a navlhčenými rukami do nej rozotrieme spodnú vrstvu. Na to vylejeme pripravenú čučoriedkovú plnku a celé posypeme zvyšnou sypkou vločkovou zmesou. Dáme piecť do rúry vyhriatej na 175 stupňov na 45 minút. Necháme vychladnúť a nakrájame.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára